Steve Wozniak pozwał YouTube za to, że pozwolił oszustom promować na Twitterze oszustwa typu Bitcoin Trader giveaways. Na początku tego tygodnia YouTube bronił podobnej sprawy, mówiąc, że jest zwolniony z odpowiedzialności na mocy przepisów ustawy o przyzwoitości komunikacyjnej. Tymczasem Bitcoin oszukał w hack Twitter, który osiągnął „tego samego dnia“, są w ruchu do portfeli, podmiotów i usług mikser.

Strona główna Kryptokur waluta Aktualności prawne i regulacyjne

Zwolennik Bitcoinów i współzałożyciel Apple, Steve Wozniak, pozywa do sądu YouTube o to, by oszuści promowali oszustwa związane z Bitcoinami. Mówi, że platforma udostępniania wideo online od miesięcy pozwala oszuści używać swoich imion w bitcoin giveaway oszustwa podobne do tego, który widział na Twitterze w zeszłym tygodniu.

Według pozwu wniesionego we wtorek w sądzie stanowym w San Mateo County w Kalifornii, oszuści używają zdjęć i filmów Wozniaka, aby przekonać użytkowników YouTube, że jest gospodarzem rozdawnictwa i każdy, kto wysyła mu Bitcoin dostanie podwójnie z powrotem. To dodaje,

„Ale kiedy użytkownicy przekazują swoją krypto walutę, w nieodwracalnej transakcji, nie otrzymują nic z powrotem.“

Oszustwo wykorzystuje również imiona i wizerunki innych sław techniki, w tym Billa Gatesa i Elona Piżma, jak w garniturze. Jednak YouTube „nie reaguje“ na wielokrotne prośby Wozniaka o usunięcie tych oszukańczych filmów.

„YouTube był niefologetycznie hostowany, promowany i bezpośrednio czerpał zyski z podobnych oszustw.“

Wozniak i 17 innych rzekomych witamin oszustwa pozwało YouTube do sądu o nakazanie firmie natychmiastowego usunięcia filmów i ostrzeżenie użytkowników o oszustwach. Żądają oni również odszkodowania karnego.

Youtube bronił się w podobnej sprawie na początku tego tygodnia, mówiąc, że jest zwolniony z odpowiedzialności na mocy przepisu federalnej ustawy o przyzwoitości komunikacyjnej z 1996 roku, który mówi, że dostawcy internetowi nie mogą być pociągnięci do odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników na ich platformie.

Bitcoin z Twitter Hack on the Move

W przeciwieństwie do YouTube, Twitter zareagował „tego samego dnia“ konta wysoko postawionych użytkowników zostały zhakowane w celu promowania oszustwa bitcoin giveaway, Wozniak powiedział.

Firma z San Francisco ściśle współpracowała z regulatorem i zaalarmowała unijnego strażnika ochrony danych o cyberataku, który skierował na około 130 kont, ale nie ukradł żadnych haseł.

Oszustwo objęło 13,14 BTC o wartości około 120 000 dolarów, z czego 20 000 dolarów należało do samych hakerów, aby zbudować zaufanie potencjalnych ofiar, poinformował Chainalysis, który śledzi skradzione fundusze.

Większość skradzionych funduszy została skonsolidowana w portfelu bitcoin adres, oszustwo wypłacić adres, który jest aktywny od 3 maja 2020 r., i otrzymał dodatkowe 7,88 BTC (około 66.000 dolarów) w dniu 15 lipca, który nigdy nie był nadawany na Twitterze.

Na dzień 22 lipca 2020 r. około 9 BTC siedzi w 23 portfelach, 8 BTC został wysłany do usług mieszania, mieszać „skażone“ fundusze kryptograficzne z innymi jako takie zaciemniając szlak z powrotem do pierwotnego źródła, jak Wasabi Wallet, a 4 BTC przeniesione do innych podmiotów.

Von admin