Współzałożyciel Apple, Steve Wozniak, Sues YouTube za promocję przekrętów Bitcoin Giveaway

Steve Wozniak pozwał YouTube za to, że pozwolił oszustom promować na Twitterze oszustwa typu Bitcoin Trader giveaways. Na początku tego tygodnia YouTube bronił podobnej sprawy, mówiąc, że jest zwolniony z odpowiedzialności na mocy przepisów ustawy o przyzwoitości komunikacyjnej. Tymczasem Bitcoin oszukał w hack Twitter, który osiągnął „tego samego dnia“, są w ruchu do portfeli, podmiotów i usług mikser.

Strona główna Kryptokur waluta Aktualności prawne i regulacyjne

Zwolennik Bitcoinów i współzałożyciel Apple, Steve Wozniak, pozywa do sądu YouTube o to, by oszuści promowali oszustwa związane z Bitcoinami. Mówi, że platforma udostępniania wideo online od miesięcy pozwala oszuści używać swoich imion w bitcoin giveaway oszustwa podobne do tego, który widział na Twitterze w zeszłym tygodniu.

Według pozwu wniesionego we wtorek w sądzie stanowym w San Mateo County w Kalifornii, oszuści używają zdjęć i filmów Wozniaka, aby przekonać użytkowników YouTube, że jest gospodarzem rozdawnictwa i każdy, kto wysyła mu Bitcoin dostanie podwójnie z powrotem. To dodaje,

„Ale kiedy użytkownicy przekazują swoją krypto walutę, w nieodwracalnej transakcji, nie otrzymują nic z powrotem.“

Oszustwo wykorzystuje również imiona i wizerunki innych sław techniki, w tym Billa Gatesa i Elona Piżma, jak w garniturze. Jednak YouTube „nie reaguje“ na wielokrotne prośby Wozniaka o usunięcie tych oszukańczych filmów.

„YouTube był niefologetycznie hostowany, promowany i bezpośrednio czerpał zyski z podobnych oszustw.“

Wozniak i 17 innych rzekomych witamin oszustwa pozwało YouTube do sądu o nakazanie firmie natychmiastowego usunięcia filmów i ostrzeżenie użytkowników o oszustwach. Żądają oni również odszkodowania karnego.

Youtube bronił się w podobnej sprawie na początku tego tygodnia, mówiąc, że jest zwolniony z odpowiedzialności na mocy przepisu federalnej ustawy o przyzwoitości komunikacyjnej z 1996 roku, który mówi, że dostawcy internetowi nie mogą być pociągnięci do odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników na ich platformie.

Bitcoin z Twitter Hack on the Move

W przeciwieństwie do YouTube, Twitter zareagował „tego samego dnia“ konta wysoko postawionych użytkowników zostały zhakowane w celu promowania oszustwa bitcoin giveaway, Wozniak powiedział.

Firma z San Francisco ściśle współpracowała z regulatorem i zaalarmowała unijnego strażnika ochrony danych o cyberataku, który skierował na około 130 kont, ale nie ukradł żadnych haseł.

Oszustwo objęło 13,14 BTC o wartości około 120 000 dolarów, z czego 20 000 dolarów należało do samych hakerów, aby zbudować zaufanie potencjalnych ofiar, poinformował Chainalysis, który śledzi skradzione fundusze.

Większość skradzionych funduszy została skonsolidowana w portfelu bitcoin adres, oszustwo wypłacić adres, który jest aktywny od 3 maja 2020 r., i otrzymał dodatkowe 7,88 BTC (około 66.000 dolarów) w dniu 15 lipca, który nigdy nie był nadawany na Twitterze.

Na dzień 22 lipca 2020 r. około 9 BTC siedzi w 23 portfelach, 8 BTC został wysłany do usług mieszania, mieszać „skażone“ fundusze kryptograficzne z innymi jako takie zaciemniając szlak z powrotem do pierwotnego źródła, jak Wasabi Wallet, a 4 BTC przeniesione do innych podmiotów.